1. До наукового журналу " Вісник Тернопільського національного економічного університету " приймаються статті теоретичного та методологічного характеру з відповідної тематики. Подання, що не задовольняє тематиці або вимогам видання, може бути відхилене одразу безпосередньо Головним редактором.

2. Редакція наукового журналу підтримує світові стандарти прозорості процесу рецензування, тому дане видання практикує подвійне «сліпе» рецензування рукописів.

3. Статті, подані до журналу, одразу надсилаються на рецензування двом незалежним експертам.
Рецензент ознайомлюється з анотацією статті, після чого погоджується або відмовляється рецензувати даний матеріал. В разі відмови протягом декількох днів призначається інший рецензент.

4. В тижневий термін рецензенти ознайомлюються з матеріалом та оцінюють його науковий рівень, заповнюючи "Форму рензування", яку редакція в подальшому надсилає  авторові.

5. У представленій формі рецензенти вказують свої зауваження та завантажують файли з виправленнями або матеріалами, що можуть бути використанні при доопрацюванні статті. 

6. Після заповнення основної "Форми рецензування" експерти  обирають одну із запропонованих рекомендацій:

  • Прийняти подання - подання готове до публікації і приймається без змін
  • Необхідно виправити - приймається, якщо автор врахує вказані зауваження
  • Повернути на огляд - подання буде прийняте або відхилене після доопрацювання і повторного рецензування
  • Відправити в інше видання - за тематикою подання підходить іншому виданню
  • Відхилити подання - подання не задовольняє вимогам видання
  • Дивіться коментарі - обирається у випадку, коли не задовольняє жодна з попередніх рекомендацій

7. Після завершення процесу рецензування вся відповідна інформація відсилається авторові.  Протягом тижня автор доопрацьовує статтю та завантажує в систему журналу нову версію. Якщо після вказаного терміну стаття не повернута (або про затримку не повідомлено редакції) - подання знімається з черги і видаляється.